Medya

Çimsa ‘Yaz Çocukları’ ilk dönemini Mersin’de tamamladı!

17.07.2017

Çimsa’nın, geleceğin mimarı çocuklara yönelik olarak hayata geçirdiği ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi Mersin’de tamamlandı. 26 çocuğun katılımıyla gerçekleşen projede uzman eğitmenler, çocukların; sosyal, kültürel, fiziksel ve duygusal gelişimlerine katkı sağladı.

Sabancı iştiraki olan Çimsa tarafından 7 yıldır her yaz Niğde Fabrikası’nda gerçekleştirilen ‘Yaz Çocukları’ kurumsal sosyal sorumluluk projesi, bu yıl Mersin’de ikinci kez hayat buldu. Yaz Çocukları, spordan dansa, dramadan kişisel gelişime kadar birçok farklı alanda hazırlanan eğitim programları ile eğlence dolu iki hafta geçirirken, gelişimlerine de katkı sağladı.

Çimsa’nın ‘Yaz Çocukları’ kendilerini ve çevrelerini keşfetme fırsatı yakaladı

Alanında uzman 4 drama eğitmeni ve 4 spor eğitmeni tarafından 7-8 yaş grubundaki çocuklara özel olarak hazırlanan, yaratıcı drama, yaratıcı dans, ritim, algı-dikkat çalışması, basketbol, voleybol ve koordinasyon dersleri çocuklar tarafından ilgiyle karşılandı. Yaratıcı drama, yaratıcı dans ve spor aktiviteleriyle çevrelerinin ve bedenlerinin farkına varma, empati kurma becerilerinin desteklendiği eğitimlerde, ‘Yaz Çocukları’nın hayal gücü ve takım bilincinin arttığı gözlemlendi.

‘Yaz Çocukları’ projesi ile çocukların zihinsel ve bedensel koordinasyon becerileri de gelişiyor

Çimsa, ‘Yaz Çocukları’ projesi ile çocukların zihinlerinde sevgi ve saygı gibi soyut kavramları pekiştirmeyi, doğaya ve çevreye karşı olan duyarlılıklarını artırmayı, farklı olay ve durumlarda zihinsel ve fiziksel olarak birbirleriyle uyum sağlamalarını hedefliyor. Yaz Çocukları, eğitimler sonunda keyifli anılar biriktirerek, yeni bir bakış açısı kazanıyor.

Ayrıca, eğitimlerde beden dili kullanma, kural belirleme, algı-dikkat çalışması ve grup oluşturma becerilerinin geliştirilmesi ile enerjilerinin ve içsel heyecanlarının artırılması hedefleniyor. Spor aktivitelerinin de sıklıkla yer aldığı eğitimlerde, Yaz Çocukları bir yandan basketbol ve voleybolun temel kurallarını öğrenirken, diğer yandan sporun hayatımızdaki önemini kavrayarak, fiziksel becerilerini geliştiriyor.

English Spanish Türkçe